Į Lietuvą atvyksta projektas „Sparks“, kurio metu statysime tiltus, jungiančius mokslininkus ir visuomenę!

Pastaraisiais metais vis labiau akcentuojama plačiosios visuomenės narių įtraukimo į mokslinius tyrimus nauda. Tobulėjančių technologijų ir atviros informacijos prieigos pagalba žmonės susidraugauja su iš pirmo žvilgsnio nesuprantamu, tačiau nepaprastą pažinimo džiaugsmą teikiančiu mokslinių tyrimų pasauliu, atranda naujų būdų prisijaukinti mokslą bei tyrinėti ir visuomenės labui pritaikyti savo pačių atradimus. Mokslo ir visuomenės draugystę skatina technologiniams pokyčiams sveikatos ir medicinos srityse skirtas Europos Komisijos finansuojamas projektas „Sparks“.
Jo metu 29 Europos šalyse pristatoma atsakingų tyrimų ir inovacijų (angl. – Responsible Research and Innovation (RRI)) idėja, kurios tikslas – suvienyti mokslo, politikos, švietimo, pramonės ir vietos bendruomenių atstovus, paskatinti naujų žinių kūrimo būdų atradimą, sukurti atvirų mokslinių tyrimų kultūrą. Projekte ypač akcentuojamas visuomenės įsitraukimas plėtojant mokslinių tyrimų problemas, jos įsiliejimas į tyrimų procesą, aktualių sprendimų priėmimą bei rezultatų pritaikymo diskusiją.
Projekto šerdis – Londono mokslo muziejuje sukurta interaktyvi, plačiajai visuomenei skirta paroda „Daugiau nei laboratorija: do it yourself mokslo revoliucija“. Lietuvoje šią parodą aplankyti bus galima 2017 m. spalio-lapkričio mėnesiais. Tuo metu, Inovatyvios medicinos draugija​, Vilnius iGEM komanda ir Socialinių inovacijų institutas visuomenę kvies į 7 atviras mokslo pažangos diskusijas – Science Espresso. Ypatingų diskusijų, kurias ves išskirtiniai lektoriai, išankstinę programą rasite kalendoriuje. O apie kiekvieną renginį iš anksto primins projekto organizatoriai.

Iki susitikimo „Sparks“ projekto renginiuose!

sparks