Renginiai

Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Įrodymais pagrįstos medicinos dirbtuvės: 15 kokybiškų atsakymų

11 kovo, 2017 @ 09:00 - 16:00

EBM_COVER

Pakeltum ranką prieš bebrą vardan "gydomųjų savybių" turinčių sruoglių? Komfortiškai skaitai pagrindinių Lietuvos žinių portalų sveikatos naujienų skiltis ir neabejodamas pritari jų dalijamiems patarimams? Atsargiai, susidėjimas su mumis gali sukelti kognityvinį disonansą. Tačiau, jeigu plačiojoje žiniasklaidoje skleidžiamų sveikatos ar medicinos žinių kokybė tave lengvai erzina, kviečiame prisijungti prie mūsų Kovo 11d. - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.

Įrodymais pagrįstos medicinos centras organizuoja ne įprastinius kursus, o interaktyvias dirbtuves, kurių siekis sukurti ir padovanoti žmonėms įrodymais pagrįstų atsakymų užtaisą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo proga.

Šiose ĮPMC dirbtuvėse ne tik prisiminsime, kaip efektyviai susirasti atsakymus į klinikinius klausimus, kritiškai įvertinti sistemines apžvalgas, klinikinius atsitiktinės imties bei kohortos tyrimus. Pagrindinis dirbtuvių tikslas yra naudojantis įrodymais pagrįstos medicinos praktikos sugebėjimas pateikti Lietuvos visuomenei objektyvius moksliniais įrodymais, o ne gandais ar nuomone, paremtus atsakymus į svarbius, daug kam rūpinčius klausimus.

Ar vegetarai gyvena ilgiau? Koks kanapių legalizavimo medicininiams tikslams mokslinis pagrindas? Ar verta gerti vitaminą C, norint išvengti peršalimo? Namuose ar slaugos įstaigoje žmonėms suteikiama kokybiškesnė priežūra? Ar elektroninės cigaretės yra efektyvi priemonė sumažinti rūkančiųjų skaičių?

Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus bandysite suformuluoti naudodamiesi įrodymais pagrįstos medicinos praktikos įrankiais. Atsakymus su kritiškai įvertinta literatūra ir vizualine medžiaga reikės suformatuoti į PDF failą. Kursų pabaigoje tikimės turėti 10-15 plakatų biblioteką su moksliškai pagrįstais atsakymais, kuriuos turėtų žinoti lietuviai. Šiuos plakatus su jų autorių vardais per ĮPMC puslapį, Facebook, internetinius žinių portalus ir kitus informacijos sklaidos šaltinius ištransliuosime žmonėms, kurie, mūsų nuomone, nusipelnė kokybiškesnės informacijos.

Tad registruodamasi(-s) į kursus pasiūlyk klausimą, kuris tau atrodo svarbus ir į kurį Lietuvos žmonės turėtų sulaukti įrodymais pagrįsto atsakymo. Likus kelioms dienoms iki renginio atliksime virtualų balsavimą, į kuriuos klausimus turėtume atrasti atsakymą ir dirbtuvių metu būtent juos nagrinėsime.

Renginio data: 11/03/2017
Vieta: Santariškės, Vilnius
Laikas: 09:00

Kursų vedėjai:

Tumas Beinortas (Įrodymais pagrįstos medicinos centras; Leeds General Infirmary, Jungtinė Karalystė)
Antanas Montvila (Lietuvos Sveikatos Mokslų Universitetas)

Programa:

-Įžanga (Tumas Beinortas)
- Efektyvios informacijos paieškos strategijos (Antanas Montvila)
- Kontroliuojamų atsitiktinės imties tyrimų kritinis įvertinimas (Tumas Beinortas)
- Kohortos tyrimų kritinis įvertinimas (Tumas Beinortas)
- Sisteminių apžvalgų kritinis įvertinimas (Tumas Beinortas)

Pietūs (12:30-13:15)

- Įrodymais pagrįstas atsakymas į rūpimą klausimą ir ir informacinio plakato sudarymas (2h)
- Klausimų ir atsakymų pristatymas dirbtuvių bendradarbiams ir jų aptarimas (1h)

Dirbtuvių pabaiga (apie 16h)

 

Ypatingai laukiame jau anksčiau dalyvavusių ĮPM kursuose. Šiek tiek primiršusius kaip atrodo ĮPM praktika, ar nedalyvavusius kursuose anksčiau, kviečiame paskaityti medžiagą Įrodymais pagrįstos medicinos centro ir Inovatyvios medicinos draugijos svetainėse.

Įrodymais pagrįstos medicinos dirbtuvės: 15 kokybiškų atsakymų

Informacija

Data:
11 kovo, 2017
Laikas:
09:00 - 16:00

Organizatorius

Inovatyvios medicinos draugija
Interneto svetainė:
imdraugija.lt

Vieta

VUL SK Penktoji auditorija
Santariškių g. 2
Vilnius,
+ Google žemėlapis