Įrodymais pagrįsta medicina

“Evidence based medicine“ („Įrodymais pagrįsta medicina“) – periodinis Inovatyvios medicinos draugijos  ir Įrodymais pagrįstos medicinos centro organizuojamas renginys, skirtas ne tik medicinos studentams, bet ir jau praktikuojantiems rezidentams bei gydytojams. Paskaitų ir praktinių užsiėmimų metu Įrodymais pagrįstos medicinos centro įkūrėjai, Oksfordo universiteto absolventai Tumas Beinortas ir Karolis Bauža klausytojus supažindina su pagrindiniais statistikos metodais, naudojamais klinikiniuose tyrimuose, skirtingais klinikinių tyrimų dizainais, moko analizuoti ir kritiškai vertinti šių tyrimų rezultatus. Remdamiesi istoriniais pavyzdžiais, pranešėjai argumentuotai paaiškina, kodėl vien autoritetų įžvalgomis ar kolegų patarimais, o ne įrodymais paremta medicinos praktika gali švaistyti laiką, išteklius, būti nenaudinga ar netgi pražūtinga pacientams.

Mokymuose dalyviai ne tik iššifruoja statistinių rodiklių trumpinius (HR, RR, CI ir kitus) ar mintinai išmoksta tokias sąvokas kaip jautrumas, specifiškumas, bet ir mokosi suprasti, kokiais atvejais terminai naudojami, kokią turi prasmę, kaip kai kuriuos iš jų greitai apskaičiuoti nesinaudojant statistinėmis programomis.

Kursų vedėjai taip pat supažindina su pagrindinėmis mokslinės literatūros duomenų bazėmis, papasakoja, kaip patogiai naudotis straipsnių paieškos sistemomis, kaip greičiausiai atrasti norimos temos straipsnius ir iš jų išsirinkti patikimus ir kokybiškus. Tokie įgūdžiai reikalingi tiek patiems rašant straipsnį, atliekant literatūros analizę, tiek domintis įrodymais pagrįstais diagnostikos ir gydymo metodais.

Mokymų metu dalyviai lavina sugebėjimus greitai įvertinti kontroliuojamų atsitiktinių imčių tyrimo, sisteminių apžvalgų kokybę, diagnostikos tyrimų patikimumą, mokosi priimti sprendimą apie medicinos tyrimų rezultatų pritaikomumą savo praktikoje.

 

Renginio vedėjai:
Tumas Beinortas (St. James Hospital, Leeds; University of Oxford);

Karolis Bauža (Liverpool Royal Infirmary, Liverpool; University of Oxford).

Renginio trukmė: 8 valandos

Renginio PROGRAMA:

  • Kodėl mums reikia įrodymais pagrįstos medicinos? (paskaita)
  • Skirtingi įrodymų lygmenys (paskaita)
  • Fokusuoto klausimo formulavimas (praktinis užsiėmimas)
  • Atsitiktinės imties tyrimų kritinis įvertinimas (paskaita ir praktinis užsiėmimas)
  • Esminė klinikinių tyrimų statistika (praktinis užsiėmimas)
  • Diagnostikos tyrimų dizainais ir kritinis įvertinimas (paskaita ir praktinis užsiėmimas)
  • Sisteminių apžvalgų kritinis įvertinimas (paskaita ir praktinis užsiėmimas)

 

Kursų akimirkos

« 1 2 »